Jak probíhá domácí bělení zubů ?
1. Bělící pasty. Nejlevnějším a nejjednodušším způsobem domácího bělení zubů je čištění speciálními bělícími pastami. Tyto pasty jsou označeny názvem White, ale je nutné se na obalu přesvědčit, zda obsahují peroxid a v jakém množství. Technika je jednoduchá, stačí je používat místo běžných zubních past při čištění zubů a pomocí kartáčku je nanášet a roztírat na zuby. Oproti normálnímu čištění by měly na zuby působit delší dobu. Problém je v tom, že tyto pasty obsahují jen velmi malé procento účinné látky a doba jejich působení je také krátká. Jsou tedy nejméně účinnou variantou a nelze od nich očekávat žádné zázraky.
Měli by je používat lidé, kteří pravidelně konzumují kolové nápoje, kávu či kouří. Pro kuřáky existují i speciální pasty a kartáčky na zuby.
2.Bělící pásky. Nalepí se přední část chrupu. Obsahují účinné látky, které se nechají na zuby nějaký čas působit a pak se odstraní. Obsah peroxidu v těchto páskách může být různý a proto je třeba si to předem ověřit. Nevýhodou je nepřesná aplikace, nestejnoměrné ulpění na zubech a tedy zhoršená výsledná kvalita. Chrup před aplikací pásky by měl být řádně vyčištěn.
3. Nosiče s bělícím gelem. Jde o nejúčinnější způsob domácího bělení. Tak jako u pásky je nutné nejprve řádně vyčistit chrup, poté nanést do nosiče potřebné množství gelu a nasunutím na chrup zajistit působení účinných látek na zuby. Gelu je třeba dát správné množství, aby se při aplikaci nedostal na okolí zubů (dásně) a přitom pokryl celé plochy zubů. Peroxid obsažený v bělícím gelu může být v různém procentuálním množství, každopádně pro potřísněné dásně či jazyk nepříjemný a zdraví škodlivý (může poleptat citlivou sliznici). Některé výrobky mají chrániče na dásně, ale je každopádně zapotřebí určité zručnosti k bělení zubů touto technikou. Není to však nemožné.